הרצאות

ההרצאות ניתנות פנים אל פנים או כסיור וירטואלי למוסדות,ארגונים ובסלונים פרטים. אורך ההרצאות בין שעה לשעתיים ורבע.

מאדוארד קולסטון לג'ין ריד:פיסול ומגדר במרחב הציבורי

פסלים, אנדרטאות שמות ותכנון רחובות משקפים תפיסות עולם ואידיאולוגיות וניתן לקרוא אותם כטקסט חינוכי-היסטורי וסוציולוגי. בשנים האחרונות שיח מגדרי אינטרסקטונאלי (רב מימידי ורב זהותי) מקדם תמורות בהבנית זיכרון, הנצחה והשכחה במרחב הציבורי. ברחבי העולם, פסלים קולוניאליסטים, פטריאכלים ומיליטריסטים מורדים בעקבות מאבקים של אירגונים ותנועות וחברתיות ואת מקומם תופסים פסלים שמנציחים ארועים ודמויות מרקעים מגוונים ומעולמות תוכן של שינוי חברתי, שיויון ומאבק בעבדות ובגזענות ולמען זכויות נשים ומיעוטים. המחקר ימפה את התמורות בשנים האחרונות בעשרות ערים בעולם וישאל מה ניתן לעשות עם הפסלים המורדים? למי והיכן מותר להציב פסלים? כיצד תהליכי שינוי ושימור משפיעים על הממסד העירוני? מה התהליכים שהפסלים החדשים משקפים וכיצד ניתן לקדם דיון על הנצחה והשכחה מתוך זוית מודעת מגדר אינטרסקטונאלי.

ניתוח מגדרי לחפצים יומיומיים ולדימוים סביבנו.

הצגה מרתקת של המתודולוגיה היצירתית של ניתוח חפצי יום יום. המתודולוגיה של ניתוח מגדרי
לחפצים מקדמת הטמעה של התבוננות מודעת מגדר, תוך התמקדות במתודה של הצגת חפץ אישי מייצג תרבות ותפיסת מגדר של הלומדות והלומדים. בהרצאה יוצגו דוגמאות שונות לחפצים ולשיח שהתפתח מהצגתם, וניתוח של האופן שבו הצגת הסמלים, פירוקם והרכבתם מחדש מאפשרים שינוי
תודעתי והטמעה של כישורי התבוננות מגדרית ביקורתית רחבה, המאפשרת הבנה של כל סיטואציה במציאות בהקשר שבו היא משפיעה על חייהם של ילדים וילדות, גברים ונשים וגם מי שאינו מגדיר את עצמו בתוך פרדיגמות של מגדר בינארי באופן אחר.

אי יצוג של נשים וילדות הספרות ילדים ודוגמאות של ספרי ילדים מסביב לעולם שמשנים את המציאות.

ההרצאה תנתח ותמפה איך  נשים וילדות  מוצגות בספרות ילדים תדון בתרבות של העלמות והשתקה בנוסף ההרצאה תציג דוגמאות מחממות לב, משמחות, מרגשות ומשנות מציאות מרחבי העולם.

סיפורי ילדות לשינוי חברתי: 
סדנה איך לכתוב ולאייר ספר לילדות ולילדים.

זכות הבחירה ומאבקים מגדרים מסביב לעולם:

ההרצאה תסקור את המאבקים השונים לדרישה לזכות בחירה מסביב לעולם. נתחיל בניו זילנד, רוסיה ובריטניה ונגיע עד למאבק לזכותן של נשים לבחור בערב הסעודית.

 גוגן והעולם הפוסט קולוניאליסטי:

ההרצאה תציג ותנתח עבודות מהמאה ה 19 ותחילת המאה ה20 ותראה איך תפיסות קולוניאליסטיות השתקפו ועדין משתקפות באומנות אימפרסיוניסטית, ועכשווית.

קלימט ושילה – אהבה ושנאה לנשים שנות ה-20 בוינה:

הרצאה שכולה שיר הלל לאומנות שנות ה20 בניתוח מגדרי

איך העולם השתנה במאה השנים האחרונות דרך אומנות מערבית: נראה נסתכל ונביט בעבודות אומנות ממאה השנים האחרונות מסביב לעולם ונראה עד כמה העולם השתנה (והשתפר). הרצאה אופטימית.

מגדר מין ומיניות בתרבות עכשווית (מוסיקה ואומנות פלסטית)

מגדר תרבות ואופנה

ניתוח מגדרי לשיחות שלום עכשוויות

מפת העולם ויחסי הכוח בין נשים וגברים בתרבויות וחברות שונות ו״משונות״

כמה את יפה לא רואים שאת פמיניסטית (הבניות חברתיות
של מין, מגדר, נטייה מינית בחברה ובתרבות)

מלך, מלכה, נסיך, נסיכה, גבר אישה – מיתוסים מגדריים

סרטונים של סיפורי ילדות מהסדנה יצירת ספרים לשינוי חברתי

https://www.youtube.com/watch?v=FWvoqJxZXQQhttps://www.youtube.com/watch?v=NN4waWWYCVghttps://www.youtube.com/watch?v=UV1X03DfGyg&t=2shttps://www.youtube.com/watch?v=6qTE-iIevBg&t=62s

לשאלות והזמנות כתבו לממגדרת hamemagderet@gmail.com